Amazon FBA PPC Üst Seviye Taktikler

Amazon FBA PPC Üst Seviye Taktikler
play
27 Mayıs 2019

Amazon FBA PPC Üst Seviye Taktikleri

Amazonda satış yapmak için ürün seçimine dikkat etmelisiniz. Rekabet gücü yüksek, çeşitliliği çok olan bir ürün seçerseniz bu ürünü satarken çok zorlanacaksınız. Bu reklamların maliyeti yüksek olacağından kar oranı az olacaktır. Ürün seçimine karar veremediyseniz mutlaka uzman desteği almalısınız.

Amazon 2019 yılında büyük önem kazandı. Amazon’da son yapılan değişiklikle birlikte Amazon, Adwods ile yapılan tıklama başına gelirler artıyor. Amazon’da Google mantığı gibi çalışmaktadır. PPC taktiklerini kullanmadan başarılı olmanız imkânsızdır. Yeni başlayanların bu konuya önem verip bu yazıyı dikkatlice takip etmeleri tavsiye edilir.

Amazon’da ürünle ilgili çalışmalarınız bitince PPC reklamları açarak anahtar kelimelere yoğunlaşmalısınız. Anahtar kelimelerinizde Google gibi arama motorlarında üst seviyeye çıkmalısınız. Üst seviyede yer aldıkça satışlarınızdaki artışı hissedeceksiniz. Otomatik olarak günlük belli bir bütçe ile en az 10 gün süreli reklam açmalısınız.

Amazonda satışta başarılı olmak için ürün listenizin bulunabilir olması gerekir. Eş zamanlı bulunan listeniz müşterinin gözünde değerli olmalıdır. Ürün ve anahtar kelime belirledikten sonra kendinize ait bir promosyon planı yapmalısınız.

Amazon satıcı hesabınızdan satış raporlarınızı analiz edin. Rapor sonuçlarına göre satış listenizi yeniden optimize etmelisiniz. Satış olarak herkesin ihtiyaç duyduğu ortak ürünler yer almalıdır. Bu yüzden ürün belirlemeye önem vermelisiniz. İhtiyaçlara cevap verebilen, kaliteli ve sağlam ürünler tercih etmelisiniz.

Ürünleriniz için kendinize özel bir reklam bütçesi belirleyin. Ürün görselleriniz müşterinin ilgisini çekmelidir. Ürün resimleri ile ürünler ilişkili olmalıdır. Canlı ve göz alıcı görseller kullanmalısınız. İlgi yaratan dikkat çeken estetik görseller ürünlerinizin marka değerini ve albenisini artırır.

Amazonda satış yapacağınız ürünün almaya değer bir ürün olduğu konusunda müşterilerinizi ikna etmelisiniz. Ürünü anlatan cümleleri özel olarak seçmelisiniz. Ürünü eksiksiz ve yalansız anlatan özel cümleler kullanmalı ürünle ilgili sloganlar geliştirmelisiniz. Seçtiğiniz ürüne yönelen müşterilerin ne alacağını bilerek gelmesi gerekir.

Ürün kategorisinde çok fazla modelin olması işinizi kolaylaştırır. Seçtiğiniz ürün uzun vadede size kazanç sağlayacak, yatırım yapmaya değecek ürünler olmasına dikkat etmelisiniz. Kazanç konusunda acele etmemeli, riskli işlerden uzak durmalısınız.

Paylaş
Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun...


Yorum Yapın

işleminiz sürüyor,lütfen bekleyiniz..