Amazon Mağazanızda Ne Satacaksınız ? 2019 Ürün Bulma Armağan KIZILCAN

Amazon Mağazanızda Ne Satacaksınız ? 2019 Ürün Bulma Armağan KIZILCAN
play
22 Şubat 2019

Amazon Mağazasında Ne Satacaksınız?

Amazon üzerinden ürün satmak istediğinizde bu işlemi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ürün satışını uzun vadeli, sürekli yapmak ve ürüne marka değeri kazandırmak zor ve yorucu bir iştir. Bu işte başarılı olmak için ilk etapta kitlenizi iyi belirlemelisiniz. Hangi kitleye hitap ettiğinizi bilmek zorundasınız.

Amazon bir alışveriş merkezidir. Siz bir mağaza açmayı planlıyorsunuz. Bu mağazanın hangi katta hangi alanda yer alacağını belirlemelisiniz. Amazon.com departmanlarını inceleyin. Amazon üzerinde birçok departman bulunur. Her departmanın alt kategorileri bulunur. Kitlenizi belirleyip ona göre bu departmanlara yönelmelisiniz. Kitlenizi iyice daraltmalısınız. Ne kadar alt kitleye ulaşırsanız Amazon ürün satışında başarıya o kadar kolay ulaşabilirsiniz.

Alışveriş bölümünde hangi katta yer alacağınıza karar verip stratejinizi ona göre belirlemelisiniz. Amazon üzerinde ürün belirlerken kullanabileceğiniz ücretsiz programlar bulunur. Programlarla ürün belirlemek sizi doğru sonuca ulaştırmaz. Programın belirlediği ürün sizin kitlenize hitap etmeyebilir.

Amazon üzerinde dükkân açmanın bedeli 40 dolardır. Bu yüzden satışlarınızı, reklamlarınızı yaparken bu bedeli göz önünde bulundurmalısınız. Satış yapabileceğiniz doğru ürünleri bulmalısınız. Ürün seçerken bütçenize dikkat etmelisiniz.

Amazonun en güzel yönü satılan tüm ürünlerin analizi yapılır. Hangi ürünlerin çok satıldığını, ürünü hangi ülkeden kimlerin aldığı tespit edilir. Böylece siz de en çok satılan ürünler ile en az satılan ürünleri belirleyip çalışmanıza yön verebilirsiniz.

Amazonda alt kategorilere yönelin. Herkesin yoğunlaştığı ürünlerde rekabet gücü yüksektir. Pazarda boşluk olan ve satabileceğiniz ürünleri belirlemelisiniz. Rakiplerinizin listelerinin kötü olması gerekir. Siz daha iyi bir ürünle ortaya çıkmalısınız. Ürününüzün daha uygun fiyatlı olması gerekir.

Ürünün sahip olduğu yıldızına, müşterilerin yaptığı yorumlara, fiyatına dikkat etmelisiniz. Ürün analizi yapmadan rastgele ürün belirleyip bu ürünü satmaya çalışmak sizi başarısız kılabilir. Pazarınıza uygun ürünler satmalısınız. Rekabet gücü düşük olan bir ürün üzerinde çalışma yaparak başarıya ulaşabilirsiniz. Ürünlerinizi tanıtmak için sosyal medya ve Google Adwords reklam kanalını kullanabilirsiniz. Ürünü iyi ifade etmelisiniz. Ürünü uzun vadede satabilmelisiniz. Ürün seçimi için Amazon üzerindeki kategorileri inceleyebilirsiniz.

Paylaş
Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun...


Yorum Yapın

işleminiz sürüyor,lütfen bekleyiniz..