Amazonda Nasıl Satış Yapılır?

Amazonda Nasıl Satış Yapılır?
play
27 Mayıs 2019

Amazon’da nasıl satış yapılır?

Ülkemizde insanlar e-ticaret hacminin küçüklüğünden yakınırken gelişmiş ülkeler dünyaya Amazon üzerinden nasıl satış yapılacağını tartışmaya başladı. Bugün dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan insanlar kendini geliştirip amazon üzerinden satışlar yaparak ciddi gelirler elde etmektedir.

Türkiye’de de Amazon üzerinden satış yapan bir hayli insan ve şirket var. Birçok insan bilgisini kimseyle paylaşmıyor. İşi bir başkasına öğretip işini kaybetmekten korkan birçok insan bildiklerini sır gibi saklayıp amazon üzerinden gelir elde etmeye devam ediyor.

Peki, nasıl Amazon’da satış yapabiliriz?

Amazondan satış yapma konusunda sahip olduğumuz bilgi ve birikimleri sizlere anlatacağız. Sizde Amazon üzerinden akılcı bir yol izleyerek ciddi kazanç elde edebilirsiniz. Amazondan satış yapmak için şu hususlara dikkat etmelisiniz:

  1. Çin’de rekabetin olmadığı ürünlere odaklanın: Türkiye bir tedarik cennetidir. Kalite ve hız konusunda dünyanın en önde olan ülkelerden biriyiz. Çin piyasasının hâkim olmadığı ürünleri koyar ve bu ürünlere iyi fiyatlar koyarsanız ciddi satış yapabilirsiniz. Bunun için ürünleri iyi analiz etmelisiniz. Jungle Scout ve Merchant Words Amazon programları ile ürün analizi yapabilirsiniz. Ürünün linkini programa verdiğinizde Amazon’da o ürünün aylık ne kadar ciro yapabileceğini tahmin eder. Bu tahminler %90 tutmaktadır. Merchant Words ise Amazon üzerinde anahtar kelime analizi yapar. Ürünün ne kadar aratıldığı, ürüne eş değer kelimeleri ve bu kelimeleri hangi ülkelerden aratıldığı detaylı olarak size sunulur.
  2. Ürününüz Amazon’da depolansın! Amazon ürünlerinizi belli bir ücret karşılığında depolar, paketler ve müşteriye kargolar. İade olduğu zaman iadeleri kabul eder. Amazon, üyelerine siz doğru ürün bulmayla uğraşın, satma ve ürünle ilgili diğer operasyonlarla ben uğraşırım diyor. İyi bir ivme için Amazonun FBA servislerini kullanmalısınız.
  3. Amazon’a, ülkeyi seçerek başlayın. Amazon konusunda sabırlı olun. Amazon’u kullanarak her ülkede satış yapmak isterseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Her ülkeye girmek yerine ürünün rekabet edeceği Amazon ülkesiyle işe başlayın. O ülkede başarı elde ettikten sonra başka bir ülkeye geçiş yapın. Satışlarınızı adım adım gerçekleştirin.

Paylaş
Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun...


Yorum Yapın

işleminiz sürüyor,lütfen bekleyiniz..