Amazon'da Satış Yapmak Arama Kelimeleri Optimizasyonları

Amazon'da Satış Yapmak Arama Kelimeleri Optimizasyonları
play
27 Mayıs 2019

Amazon’da satış yaparak nasıl ek gelir sağlarsınız?

Amazon gibi dünya devi bir e ticaret sitesinde ek gelir sağlamak istemez miydiniz? Bu yazı dizimizde sizlere riskleri ortadan kaldırıp Amazon üzerinden nasıl ek gelir elde edeceğinizi açıklayacağız. Size anlatacağımız yöntemlerle Amazon üzerinde riskleri en aza indirip satış yapmaya başlayacaksınız.

Amazon üzerinden satış yapıp ciddi kazanç elde etmek için ilk önce ürün seçimine dikkat etmelisiniz. Rekabeti ve çeşitliliği çok olan ürün satışı sizi yoracaktır. Reklam maliyeti yüksek olacak olan bu ürünlerden düşük kar elde edersiniz. Ürün seçiminde hata yapmak istemiyorsanız bu konuda uzman bir ekipten destek almalısınız. Amazonda listeleme çalışmalarını bitirdikten sonra PPC reklam açmalısınız. Hangi kelimelere yoğunlaşacağınızı belirleyip günlük belli bütçe ile en az 10 gülük reklam çalışması yapmalısınız.

Amazonda satış yaptığınız listeniz bulunabilir olmalıdır. Eş zamanlı olarak listeniz müşteri için değerli ve anlamlı olmalıdır. Ürününüzle ilgili anahtar kelimeleri belirledikten sonra iyi bir satış planı oluşturmalısınız. Satışa çıkan ürün Amazon Seller hesabınızda kullanabileceğiniz satış raporları bulundurur. Bu raporları analiz ederek listenizle ilgili optimize çalışması yapabilirsiniz. Aramalarda ilk sayfaya çıkmak için promosyon çalışmalarını sistemli bir şekilde yapmalısınız.

Amazon ürünleriniz için belirlediğiniz reklam bütçesini listenize müşteri çekmek için harcamalısınız. Ana görselleriniz müşterinin ilgisini çekmelidir. Görseliniz müşteride ne kadar çok algı yaratırsa trafik çekmede o kadar başarılı olur.

Amazon satışlarında dikkat edeceğiniz ikinci konu listenizdeki ürünleri müşteriniz için anlamlı hale getirmektir. Yani müşteriniz ürünü alacak kadar değerli bulmalıdır. 12 saniyede satış çalışmasını ifade edip ürünün özelliklerini ortaya çıkarmalısınız. Müşterileriniz listenize bilerek gelmelidir. Ne alacağını bilerek bilinçli bir şekilde gelmelidir. Seçtiği ürünün kategorisinde aşırı model olmaması gerekir. Amazonda seçtiğiniz ürün size uzun vadede kazanç sağlayacak ürün olmalıdır.

Amazon reklamlarınızı iyi planlamalısınız. Aksi taktirde reklam bütçenizi harcadığınız halde iş potansiyelinizde bir artış gerçekleşmez. Bütçenizi aşmadan ürünlerinizi kalabalık guruplara duyurmak için sosyal medya kanalını da kullanabilirsiniz. Google reklamlarını uzman bir ekip eşliğinde vermelisiniz. Aksi taktirde reklama ciddi para harcayıp kazanç elde edemeyen sınıfa siz de dahil olmuş olursunuz.

Paylaş
Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun...


Yorum Yapın

işleminiz sürüyor,lütfen bekleyiniz..