Başarı Tesadüf Mü Girişimci

Başarı Tesadüf Mü Girişimci
play
27 Mayıs 2019

Başarıya Ulaşmak Adına Taktikler

Sizlere bugün başarıya ulaşmanız için sahip olduğumuz bilgi ve deneyimleri aktaracağız. Bu makaleyi yazarken amacımız ufkunuzu açmak, başarıya ulaşma konusunda size yol göstermektir.

Amazon firması bugün dünya genelinde en çok iş yapan e-ticaret sitesidir. Bu sitenin hissedarlarının hayat hikâyelerini incelediğiniz zaman başarıya ulaşmalarının aslında bir tesadüf olmadığını, başarıya ulaşamamalarının aslında bir tesadüf olması gerektiğini anlayacaksınız. Amazon hissedarlarını başarıya götüren mihenk taşları nelerdir? İşte size makalemizde bu taşları anlatacağız.

Başarıya götüren mihenk taşlarını şu alt başlıklarda inceleyebiliriz.

  1. ODAKLANMA: Başarılı olmak ancak başarıya odaklanma ile gerçekleşir. Gerçekten başarılı olmayı istemeli bunun için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Bütün enerjinizi ve imkânlarınızı başarılı olma yolunda harcamalısınız. Dikkatinizi vermeden, bir işe yoğunlaşmadan, emek harcamadan, çalışmadan ve çabalamadan başarılı olacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
  2. PLANLI ÇALIŞMA: Odaklandığınız işlere planlı çalışmazsanız çalışmalardan verim elde edemezsiniz. Zamanı etkili ve verimli kullanmak için mutlaka planlı çalışmalısınız. Planlı çalışma, çalışmalarınıza düzen ve disiplin kazandırır. Sizi adım adım başarıya götürür. Plansız programsız işler size zaman kaybettirir. Potansiyelinizi ve enerjinizi tam olarak yaptığınız işlere yansıtamazsınız.
  3. BİLİNÇLİ HAMLELER: İş dünyası ciddiyetsizliği kabul etmez. Hamleleri yerinde ve doğru biçimde atmalısınız. Yanlış hamleler size zaman ve para kaybettirir. Bilinçli hamleler sizi hedefe yaklaştırır. Amazonda hangi ürün üzerinde çalışacağınızı iyi belirlemelisiniz. Rastgele ürün seçimi sizi başarıya götürmez. Müşteri kitlenizi iyi analiz edip müşteri kitlenize hitap eden ürünlerle müşteri kitlenizin karşısına çıkmalısınız. Müşterilerinizi malınızın almaya değer kalitede olduğuna ikna etmelisiniz.
  4. KAYNAK KULLANIMI: Kaynaklarınızı düzgün kullanmalısınız. Kaynak israfından uzak durmalı, kaynaklar sizi hedefe yakınlaştırmalıdır. Boşa kullanılan kaynaklar sizi zarara sokar. Kaynakların bir bölümünü reklam ve tanıtım gideri olarak belirlemelisiniz.
  5. EKİP ÇALIŞMASI: Bireysel çalışmalar sizi her zaman başarıya götürmez. Bu durumda başarıya ulaşmak için ekip çalışması yapmalısınız. İyi bir ekip kurup bu ekiple uyumlu bir şekilde çalışmalısınız.
Paylaş
Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun...


Yorum Yapın

işleminiz sürüyor,lütfen bekleyiniz..