Bu 2 Rakamı Bilmeden Ticarete Başlamayın

Bu  2 Rakamı Bilmeden Ticarete Başlamayın
play
21 Ocak 2019

E-ticaret Sektöründe Başarılı Olmanın Yolları

E-ticaret sektörü denilince akla ilk gelen site Amazon’dur. 2018 yılında amazon üzerinden 170 milyar dolarlık işlem gerçekleşmiştir. Bu rakam 2019 yılına gelindiğinde 240 milyar dolara ulaşmıştır. Her geçen gün büyüyen ve gelişen Amazon üzerinden e-ticaret yapmak çok kolaydır. Amazon sistemine dahil olmak için aylık 40 dolar ödemeniz gerekir.

Sağlam bir strateji geliştirerek siz de Amazon üzerinden ciddi gelir elde edebilirsiniz. Bu yazı dizimizde sizlere Amazon üzerinden gelir elde edebilmeniz için 2 tane çok önemli taktik vereceğiz. Siz de bu taktikleri geliştirerek Amazon üzerinden elde edeceğiniz gelir miktarını arttırabilirsiniz.

Amazon üzerinden ürünü Çin’den alıp Avrupa ülkelerine satış yaparsanız kazanç elde edebilirsiniz. Ürünü Amerika’dan alıp Avrupa ülkelerine satarsanız kar oranınız düşük olacaktır. Çünkü dolar kuru sürekli arttığı için kazancınız bu kurda eriyip gidecektir. İşin en güzeli aslında Türkiye’den ürün alıp bunu Avrupa ülkelerine satabilmektir. Bunu başardığınız an ciddi kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için kendinize iyi bir tedarikçi bulmalısınız. Ülke içinde hizmet veren sürekliliği olan, kaliteli malları uygun fiyata veren bir tedarikçi bulmalısınız.

Amazon üzerinde ürünü iyi analiz etmelisiniz. Ürün kaç kişiye satılmış, ürünü alanlar ürünle ilgili nasıl yorum yaptılar, ürünü en çok hangi bölgede satıldı, ürünü satın alanların yaş durumu, cinsiyet durumu iyi analiz edilmelidir. Ürünle ilgili dönüşler mutlaka değerlendirilmelidir. Ürün hangi kesime hitap ediyor, ürün başka yerde daha ucuza satılıyor mu, satılan ürün kullanışlı mı, ürün dayanıklı mı, garanti süreci nedir, ürün iadesinde sorun yaşanıyor mu, müşterilerin memnuniyet durumu nedir gibi tüm soruların cevaplanması gerekir.

Amazonda kendinize özgü bir satış tekniğinizin olması gerekir. Ürünleri geniş kitlelere ulaştırmalısınız. Ürünle ilgili ciddi bir reklam çalışması yapmalısınız. Ürünün değerli olduğuna müşterilerinizi ikna etmesini bilmelisiniz. Ürünün markalaşması için gerekli çalışmaları yapmalısınız. Kendinize özel bir satış yöntemi geliştirmelisiniz. En çok satılan ürünleri değil insanların ihtiyacı olup da göz önünde olmayan ürünleri ön plana çıkarmalısınız. Ürünün albenisini arttıracak çalışmalar yapmalısınız.

Paylaş
Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun...


Yorum Yapın

işleminiz sürüyor,lütfen bekleyiniz..