Çinli Tedarikçilerden Mal Tedariği Nasıl Yapılır? AMAZON FBA

Çinli Tedarikçilerden Mal Tedariği Nasıl Yapılır? AMAZON FBA
play
22 Şubat 2019

Çinli Tedarikçilerden Mal Tedariği Nasıl Yapılır

Amazon üzerinden satış yapanlar için bu bölüm çok önemlidir. Bu bölümde yapılan teknik hatalar size ciddi kayıplar yaşatabilir. Türkiye’den mal gönderimi yapılmamasının nedeni aynı kalitedeki malı uygun fiyata tedarik etmek zordur. Kaliteli malı uygun fiyata Çin sağladığı için ürünler Çin’den alınmaktadır.

Çin’den mal tedariği sağlamak için ciddi bir profil imajı görüntüsü vermelisiniz. Bireysel mesajlara firmalar cevap vermezler. Sağlam bir imaj sergilemelisiniz. Çinlilerle mutlaka pazarlık yapmalısınız. İthalat işi riskli bir iştir. Bu riski bilerek ve hesaplayarak işe girmelisiniz. Çin’den mal tedariki için yapmanız gerekenler şunlardır:

  1. Kendinize iyi bir ürün bulun. Herkesin ihtiyaç duyacağı, rekabet gücü düşük ürünler bulun.
  2. Ürünü tedarik edeceğiniz bir firma bulun. Firma bulmak için bu işe zaman ayırın. Dolandırıcılardan kaçının ve iyi bir tedarikçi bulmaya özen gösterin.
  3. Ürün satın ve inşa edin: İyi ürün ve tedarikçi ayarlamadan sonra ürünü aktif olarak satmaya çalışın.
  4. Numuneler elinize geçinceye kadar ürünleri fabrikadan toptan almayın.
  5. Tedarikçilerin tek bir numune gönderemeyiz sözlerine itibar etmeyin. Muhtemelen sizi dolandırmak istiyor olabilirler.
  6. İlk 6 aylık süreçte Paypal harici ödeme yöntemi kullanmayın. Paypal ödemesi riskleri ortadan kaldırır. Paypal kabul etmeyen tedarikçilerle çalışmayın.
  7. Korsan mal almayın. Korsan mal yasal olmadığı için fena halde canınız sıkılabilir.
  8. İlk etapta çok mal almayın. En fazla 1-5 arası mal alın.
  9. Tedarikçilere kişisel iletişim bilgilerinizi vermeyin. Eposta adresinizi verdiğinizde her kampanya dönemimde size reklam spam mesaj atacaklardır. Zamanla bu mesajlardan bıkıp usanabilirsiniz.

İyi bir ürün bulup bu ürünü size potansiyel olarak sağlayacak sağlam bir tedarikçi bulun. Sahte mallardan uzak durun. Sahte mal size çok para kazandırsa da yasal işlemlerle başınız ağrıyabilir.

Satmak istediğiniz ürünün küçük ve hafif olmasına özen gösterin. Mobilya ve mutfak eşyalarını taşıma ve kargoda sorunlar yaşayabilirsiniz. Basit bir ürün olmalıdır. Ürün herkesin ihtiyaç duyduğu çok satılan ürün olmalıdır. Ürünün hata payı düşük olmalıdır.

Paylaş
Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun...


Yorum Yapın

işleminiz sürüyor,lütfen bekleyiniz..