Dünya Markası Oluşturmak Armağan Kızılcan

Dünya Markası Oluşturmak Armağan Kızılcan
play
27 Mayıs 2019

Dünya Markası Nasıl Oluşturulur

İş dünyasında gelişmek ve yükselmek isteyenler bu makaleyi dikkatlice okuyun. Bu yazı dizimizde size ürünler nasıl markalaşır konusunda sahip olduğumuz bilgi ve deneyimleri anlatacağız. Yazı dizimizi okuduktan sonra ufkunuz gelişecek, siz de ürününüzün markalaşması için harekete geçeceksiniz. Marka oluşturmak çocuk yetiştirmek gibidir. Marka oluşturmak için emek vermek gerekir. Emek vermeden büyümek, gelişmek ve başarıya ulaşmak imkânsızdır. Türkiye’deki markalara baktığınız zaman başarılı olmanın ne kadar zor ve emek istediğini görebilirsiniz.

Markalaşmada süreç çok önemlidir. Süreci sevmediğiniz zaman motive olamazsınız. Bu işi özümsemeniz gerekir. Kısa yoldan para kazanayım, zengin olayım gözüyle bakarsanız daha başlamadan kaybetmiş olursunuz. Bu işi para kazanma aşkıyla yapan kişiler para kazanamıyor. Kolay yoldan para kazanma diye olaya baktığınız an kaybetmişsiniz demektir. Evet işi bilirseniz doğru strateji geliştirirseniz kolay yoldan zaten para kazanabilirsiniz.

Dünya markası oluşturmak için ilk etapta ürünü benimsemeniz gerekir. Ürünün sağlam, kaliteli ve dayanıklı olduğuna önce kendiniz inanmalısınız. Satacağınız ürünler eğer bu özelliklere sahip değilse boşuna bu ürünü markalaştırmaya çalışmayın. Ürünü geniş kitlelere ulaştırmanız gerekir. Bunun için ciddi bir reklam bütçesi ayırmalısınız. Ürünü google adwords reklam kanalında, Facebook, twitter gibi sosyal ağlarda tanıtmalısınız. Ürün ne kadar çok geniş kitleye ulaşırsa ürünün markalaşma süreci o kadar hızlı gerçekleşir.

Amazon girişimciler için dünyanın en büyük fırsatıdır. Marka oluşumlarını amazon üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 1 ürünle amazonda markalaşma sürecini başlatabilirsiniz. Büyük firmaların başaramadığı dijital pazarlamayı amazon üzerinde siz yapabilirsiniz. Çok çalışmak değil de özverili ve düzenli çalışma önemlidir. İnternette bilgisayar başında 8-10 saat çalışmak yerine 1-2 saat verimli çalışarak ürünlerinizi markalaştırabilirsiniz.

Dünya markası oluşturmak için kendinize bir çalışma stratejisi belirlemelisiniz. Bir plan dahilinde çalışmalısınız. İyi analiz ve araştırmalar yapmalısınız. Ürünleri ihtiyacı olan kişilere ulaştırmayı bilmelisiniz. Kaliteli ve sağlam ürünleri uygun fiyata pazarlamayı bilmelisiniz. Bunu da sağlam tedarikçilerle yapabilirsiniz. İnternet üzerinden çok yüksek paralar kazanabilirsiniz. Kazanç konusunda kendinize sınır koymayın. Ufkunuzu açık ve geniş tutun. Doğru adımlar atmaya özen gösterin. Riskli işlerden uzak durun. Yeri geldiğinde küçük riskleri göze alabilmelisiniz.

Paylaş
Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun...


Yorum Yapın

işleminiz sürüyor,lütfen bekleyiniz..