E-Ticaret Türkiye'de Nasıl Yapılır ? Örnek ile Anlatım

E-Ticaret Türkiye'de Nasıl Yapılır ? Örnek ile Anlatım
play
22 Şubat 2019

E-Ticaret Türkiye’de Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde aslında Türkiye’de çok sık yapılan ancak tam olarak kimsenin açıklamak istemediği e-ticaret yaparak nasıl para kazanabileceğimizi anlatacağız. Yazı dizimizi okuduktan sonra sizde e-ticaret dünyasına giriş yapıp yetenekleriniz oranında kazanç elde edeceksiniz. E-ticaret sektöründen para kazanmayı adım adım anlatacağım. E-ticaret para kazanma adımları şunlardır:

  1. ÇALIŞACAĞINIZ FİRMAYI BELİRLEYİN: E-ticaret işini yapabileceğiniz firmayı belirleyin. Dünya genelinde milyonlarca insan e-ticaret işini amazon üzerinden yapmaktadır. Size en çok komisyon veren firmayı tercih edin. Firmanın ürünlerinin sağlam ve kaliteli olmasına özen gösterin. Amazon’da kar ve komisyon oranı çok yüksektir. Bazı ürünlerde %67 komisyon elde edebilirsiniz. Yani 100 liralık ürün sattığınız zaman 67 lirası size komisyon olarak döner ve 33 lirası ürünü tedarik eden firmaya verilir.
  2. ÜRÜN BELİRLEYİN: E-ticaret sitenizde satacağınız ürünleri belirleyin. Ürün belirleme konusunda karasızsanız Amazon üzerinden ürün analizi yapabilirsiniz. Ürün analizi ile ürünün satış rakamlarına ulaşabilirsiniz. Ürünü tercih eden ülkeleri, şehirleri ve bölgeleri görebilirsiniz. İşin en zor kısmı ürün belirlemedir.
  3. TEDARİKÇİ BULUN: Belirlediğiniz ürünü size uygun fiyata kaliteden ödün vermeden tedarik edecek bir firma bulun. Tedarikçi firmayı amazon üzerinden bulabilirsiniz. Firmayla mutlaka pazarlık yapın. Ürünleri kaliteli, uygun fiyata veren firmaları seçmelisiniz. En önemlisi ürünleri size zamanında eksiksiz teslim etmeleri gereklidir.
  4. REKLAM ÇALIŞMASI: Ürününüzle ilgili reklam çalışması yapmalısınız. Ürünün tanınırlığını artırmalısınız. Google Adwords reklamları ile ürünü ön plana çıkartabilirsiniz. Ürünü geniş kitlelere tanıtmalısınız. Bunun için sosyal medya hesaplarını kullanabilirsiniz. Ürünleri buradan tanıtabilir, eşinizin dostunuzun alışveriş yapmasına vesile olup bu işten kazanç elde edebilirsiniz.

Türkiye’de e-ticaret işlerini gittigidiyor.com gibi sitelerden yapabilirsiniz. Hangi e-ticaret sitesinde görev yaparsanız yapın işin özü satacağınız ürünü iyi pazarlamasını bilmelisiniz. Ürünün değerli olduğunu insanlara hissettirmelisiniz. İnsanlar için anlam taşımayan, değersiz bir ürünü satarken zorlanabilirsiniz. Eşiniz dostunuz siz kırılmayın diye o ürünü alır. İş dünyasında sürekliliği yakalamak istiyorsanız malınızı doğru pazarlarda pazarlamasını bilmelisiniz. E-ticaret konusunda sağlam adımlar atmalısınız. Kendinizi zor duruma düşürecek girişimlerden uzak durun.

Paylaş
Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun...


Yorum Yapın

işleminiz sürüyor,lütfen bekleyiniz..