ETicaret Satacak Ürün Nasıl Bulunur Amazon FBA

ETicaret Satacak Ürün Nasıl Bulunur Amazon FBA
play
27 Mayıs 2019

E-Ticarette Satılacak Ürünü Nasıl Bulurum

E-ticaret günümüz toplumunun en önemli ticaret merkezi haline geldi. Bugün insanlar artık alışverişlerini internet üzerinden yapmaktadır. Birçok insan interneti artık bir dükkân gibi kullanmaya başladı. Sanal ortamda kurulan bu dükkanlar oldukça kazançlıdır. Normal bir dükkân düşündüğünüzde dükkânın kirası, elektriği gibi ciddi giderleri olurken internet üzerinden e-ticaret yapanların böyle bir gideri yoktur. Dükkân açtığınızda bölgesel bazlı hizmet verirken internet üzerinden yurt içi ve yurt dışına hizmet verebilirsiniz. Bugün Amazon gibi alışveriş siteleri dünyanın farklı ülkelerine hizmet veren dış dünyaya açılmış e-ticaret siteleridir.

E-ticaret sitesinde satacak ürünü nasıl bulursunuz? Bu soruyu cevaplamak için ilk önce arz talep dengesini sağlamanız gerekir. Yani bölgesel ihtiyaçları iyi tespit etmelisiniz. Denizi olmayan bir İç Anadolu kasabasında deniz simidi, deniz topu satamazsınız. Deniz topunu ancak deniz kenarında olan bir tatil kasabasında satabilirsiniz. İyi bir satışın yolu iyi analizden geçer. İnsanlar için anlamlı ve değerli olan ürünleri insanlarla buluşturduğunuz an işinizde başarılı olabilirsiniz.

E-ticarette satacağınız ürünü Amazon üzerinde bulabilirsiniz. Amazon üzerinde her ürünün analizi otomatik yapılmıştır. Ürün ne kadar çok satılıyor, ürün hangi dönemlerde yoğun satılmış, ürünü alan kişilerin yaş aralığı, ürünleri alan ülkeler sizin için özel olarak sıralanır. Amazon üzerinde ne satacağınızı, hangi ülkeye satacağınızı kolayca analiz edebilirsiniz.

Amazon üzerinde her türlü ürün satabilirsiniz. Ürünler uygun biçimde kategoriye ayrılmıştır. Her ürün de kendi içinde alt kategoriye ayrılmıştır. Bu şekilde ayrılmasının sebebi kişilerin aradıkları ürüne daha kolay ulaşmalarıdır. Amazon üzerinde satacak ürünü belirlemek çok kolaydır. Ürünü belirledikten sonra ürün üzerinde çalışma yapmalısınız.

E-ticaret pazarına bütçenize göre giriş yapabilirsiniz. Amazon üzerinden ürün satmak ve ciddi gelir elde etmek için aylık 40 dolar üyelik işlem bedelini ödemelisiniz. Ciddi ve disiplinli bir çalışma ile güzel kazançlar elde edebilirsiniz. E-ticaret sitenizde satacağınız ürünü belirledikten sonra bu ürünle ilgili reklam çalışmalarına başlamalısınız. Reklam için Google Adwords sistemini kullanabilirsiniz. Google reklamları dışında Facebook gibi sosyal medya kanallarını kullanarak ürünleri tanıtabilirsiniz.

Paylaş
Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun...


Yorum Yapın

işleminiz sürüyor,lütfen bekleyiniz..